Ціна геологічних вишукувань в Одесі

Як зорієнтуватися в ціні на проведення геологічних досліджень в Одесі?

Одеса знаходиться на півдні України, на узбережжі Одеської затоки Чорного моря. Це місто-курорт, мільйонник, третій за величиною в державі. Тут є величезний порт. Місцевість постійно розбудовується. Котеджі, бази відпочинку, промислові об'єкти та інші будівлі різного призначення тут ростуть, як гриби після дощу. Для будівництва в Одесі потрібно добре досліджувати грунт, так як геологія тут складна. Визначити ціни на геологічні вишукування можна, ознайомившись з тими проблемами, які замовнику належить вирішити ще до спорудження об'єкту.

Геологія ділянки: ціни та їх залежність від будови порід

Розріз осадових дочетвертинних утворень в Одесі, що представляє інтерес, і прямим чином впливає на вартість геології ділянки для будівництва, зверху вниз представлений:

  • родючим шаром;
  • лесовидними суглинками або супісями, в залежності від того, чого більше в лесах – глини або піску;
  • червоними глинами;
  • вапняками;
  • сіро-зеленими глинами, які є водоупором і добре затримують воду на земній поверхні.

Ціни на геологію ділянки в Одесі тим дорожче, чим серйозніші проблеми, пов'язані з її геологічною будовою. Наявність глин сприяє підтопленості об'єктів. У підвалах і гаражах будівель може накопичуватися вода. На лесових грунтах будувати взагалі проблема, так як пилоподібна порода є здатною витримувати серйозні навантаження. Вартість геології ділянки при будівництві в прибережній зоні зростає, тому що будівля зводиться на морському піску, здатного вбирати в себе воду і змінювати при цьому властивості в гіршу сторону - провокувати сповзання об'єктів. З вапняками пов'язано виникнення всім відомих одеських катакомб. Величезні порожнини у вапнякових породах, що виникають із-за їх вилуговування під впливом атмосферних опадів, допрацьовувалися людьми. Вони утворили під поверхнею міста розгалужену мережу, що загрожує провалами. Ціна геології для будівництва тут буде значно вище.

Мета геологічних вишукувань в Одесі – виявити проблему і вирішити її. Спеціальні розрахунки допоможуть обчислити потужність фундаменту для зміцнення будівлі, вибрати матеріал ізоляції для запобігання проникнення води в оселі, на берегах моря розробити пальове зведення. Чим складніше роботи, тим вище вартість геології ділянки.

Після ознайомлення з проблемами місцевості виникає необхідність вибрати підрядника для виконання інженерно-геологічних вишукувань.

Кому можна замовити геологію під будівництво, і як це відбивається на ціні геологічних робіт?

Природно, на ціні геологічних робіт кожен замовник хоче заощадити. Є багато пропозицій, і важко визначитися з вибором. Зазвичай, пропонують провести геологічні вишукування недорого невеликі приватні компанії. Потрібно задуматися, чому ціна геології для будівництва у них нижче, ніж у інших. Можливо у них застаріле обладнання, через яке постраждає точність досліджень, що може відбитися на правильності розрахунків. Часто працівники таких підприємств не мають відповідних документів – дозволів та ліцензій на дослідження геології. Гарантувати якісні інженерно-геологічні роботи в договорі вони не зможуть. У разі виникнення проблем із стійкістю та довговічністю об'єкта, після зведення, економія на ціні геології для будівництва може обернутися великими витратами по ремонту, або ще гірше – з відновлення будівлі. Наша компанія має все необхідне обладнання для проведення геологічних робіт, дозвіл на проведення досліджень.

Вплив складу досліджень на ціни геологічних вишукувань в Одесі

Роботи по дослідженню ґрунтів та підземних вод в місті проводяться в кілька етапів. Перший – це підготовка до інженерно-геологічних вишукувань. Ціна геології ділянки на цьому етапі залежить від того, наскільки місцевість в цілому досліджена, є складені плани, розрізи та інші дані, які знадобляться у використанні і здешевлять дослідження. Якщо ділянка нова, поруч ведеться будівництво, ціни на геологічні вишукування в Одесі значно зростуть. Це проведення спостережень, рекогносцировки ділянки, пробне буріння і т. д. Коли виникає необхідність у проведенні топо-геодезичних робіт, наприклад, потрібно виділити межі ділянки, провести земельні роботи для її вирівнювання, приєднатися до комунікацій та інші – вартість геології ділянки зростає.

Наступний етап – це буріння свердловин в проблемних місцях, визначених при підготовці ділянки. Ціна геологічних робіт тут буде залежати від кількості свердловин і їх глибини, а також від складності порід, в яких буде відбуватися буріння. Зазвичай береться ціна за кожен метр проходки, але чим більше площа, тим більша знижка на загальну вартість буріння.

В лабораторії керн і воду вивчають і піддають різним навантаженням. Ціна геологічних досліджень в лабораторії вище, якщо доводиться відтворювати структуру зразків близько до природних умов. Це вимагає додаткових та суттєвих витрат. Потрібно слідувати ДБН і виконувати безліч додаткових вимог. Оскільки в Одесі поширені техногенні землі, необхідно застосовувати дорогі реактиви на виявлення шкідливих складових у них. Це збільшує ціни на геологію для будівництва.
Назва послуги Ціна
Геологія для будівництва частки будинку від 4 600 грн
Геологія для будівництва котеджу від 5 000 грн
Геологічні дослідження для проектування промислових споруд від 10 000 грн
Геологічні дослідження для будівництва висотних будівель від 45 300 грн

Ваші відгуки та запитання:


Юрій
Питання щодо надбудови поверху. Доброго дня. Хочу добудувати другий поверх у своєму будинку, але маю сумніви що 45-річний будинок це витримає. Потрібно розрахувати все правильно, що ви можете для цього запропонувати.
Геотоп Одесса
Доброго дня, Юрій. Для реконструкції старих будівель, що включає в себе надбудову додаткових поверхів, потрібно, по-перше, просканувати за допомогою радара стан фундаменту. Далі, визначити структуру ґрунту під самою будівлею і переконатися у відсутності порожнеч, старих комунікацій, інших слабких елементів основи, здатних при збільшенні навантаження на будівлю дати неоднорідну осадку. Якщо структура ґрунту, за результатами геології для реконструкції, дозволить споруджувати настройку, далі йде справа за  вивченням проекту будинку, його несучих осей, проводяться геодезичні обміри за допомогою високоточних приладів положення стін і даху. Якщо відхилення в градусах від ідеального положення будуть в межах норми, як і всі інші параметри, потрібно скласти проект. Усі зазначені пункти ми готові для Вас виконати в найкоротші терміни. Для уточнення інформації або укладення договору Ви можете зв'язатися за номером телефону, вказаному на головній сторінці сайту.

Максим
Здравствуйте. Что я получу после проведения геологии на участке? Как быстро после заказа выезжают специалисты?
Геотоп Одесса
Добрый день, Максим. Результатом геологических изысканий является составление и выпуск геологического отчета об изысканиях на участке. В отчет входят пояснительная записка, текстовые и графические приложения. Если провести строительство без инженерно-геологических изысканий, то в дальнейшем это может привести к дополнительным расходам на укрепление фундамента, к необходимости проведения работ по реконструкции из-за проседания, к появлению трещин. Обычно специалисты выезжают на участок уже на следующий день после заказа и согласованием тех. задания, предварительно изучив информацию об участке и подобрав буровую технику.

Андрій
Доброго дня. Розрахуйте будь ласка вартість проведення геології 2-3 свердловини для аналізу грунту перед будівництвом. Дякуємо.
Геотоп Одесса
Доброго дня, Андрій. Орієнтовна вартість буріння 2-х свердловин до 8 метрів, лабораторного аналізу грунту, визначення фізико-механічних показників грунту і формування геологічного звіту з рекомендаціями по будівництву - складає 6000 грн. Терміни виконання - до 3-х тижнів. 

Ваші питання, зауваження і побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення