Нівелювання

Нівелювання в Одесі проводиться з метою визначення висот точок ділянки. Розрізняють такі способи нівелювання як:

  • тригонометричне;
  • геометричне;
  • гідростатичне;
  • радіолокаційне;
  • барометричне.
Нівелювання Одеса

Тригонометричне нівелювання відбувається за допомогою теодоліта або тахеометра, шляхом вимірювання вертикального кута, а також горизонтального прокладання. Такий спосіб нівелювання зручний тим, що є можливість з єдиної станції виявити навіть незначне перевищення між двома точками, за умови взаємної видимості. У такому разі перевищення визначається при відомому куті нахилу лінії візування, відстані.

Нівелювання вартістю від 2 900 грн за 100 погонних метрів

Геометричне нівелювання здійснюється нівеліром і обов'язково рейками. При геометричному нівелюванні для отримання перевищень потрібно знайти різницю відміток на рейках. Цей метод вважається найбільш простим, найбільш точним при визначенні висот. Тільки в гірській місцевості ефективність такого нівелювання знижується через надто великі перевищення. Геометричне нівелювання може здійснюватися методом «з середини» або «вперед».

При барометричному способі нівелювання перевищення обчислюється при відомому атмосферному тиску. Гідростатичне нівелювання є одним з найбільш точних способів визначення перевищення при відсутності взаємної видимості. Гідростатичне нівелювання проводиться гідростатичним нівеліром, який працює з похибкою від одного до двох міліметрів. Радіолокаційне нівелювання проходить за допомогою радіовисотоміра, ехолота.

Крім всіх перерахованих способів нівелювання може застосовуватися ще і технічне нівелювання, яке відноситься до четвертого класу точності. В залежності від завдань зйомки нівелювання може здійснюватися:

  • по паралельних лініях;
  • по квадратах;
  • за полігоном.

Перед будівництвом завжди виконуються земляні роботи для додання природного рельєфу відповідного виду для забудови. В результаті розробляється проект вертикального планування, для розробки якого необхідний топоплан з детальним відображенням рельєфу. Для цього найчастіше виконується нівелювання по квадратах. На ділянці за допомогою теодоліта, мірної стрічки розбивається сітка квадрата, розміри якої вибираються виходячи з масштабу зйомки. Кожну вершину квадрата закріплюють кілочком і паралельно знімають ситуацію місцевості.

Знаючи геодезичні пункти тріангуляції, репери прокладають нівелірні ходи. При нівелюванні вершин квадратів проводиться нівелювання додаткових точок. Квадрати можуть розбивати 10x10 м, 200 x 200 м, 400 x 400 м, вибір залежить від масштабу та розмірів території зйомки. Нівелювання по квадратах відбувається не за журналом, а всі відліки відзначають на схемі квадратів.

Нівелювання по паралельних лініях виробляють при розбивці поперечників, при цьому відстань між поперечниками можуть коливатися від десяти до ста метрів. Пікетаж розбивають з відміткою плюсових точок. Як правило, будь-яке нівелювання по паралельних лініях починається з магістралі. Потім ув'язуються перевищення і нівелюються поперечники. В результаті частина точок буде єднальними, а частина – проміжними. Після того, як топоплан був складений, повинен розроблятися проект вертикального планування.


Ваші відгуки та запитання:


Ваші питання, зауваження і побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення