Акумулятор є пристроєм для накопичування електроенергії багаторазового застосування. Робочий цикл такого агрегату – заряджання та розряджання. Купити акумуляторні батареї від "Квантова Енергія"чи інші варіанти сьогодні може абсолютно кожен для власних потреб.
У сучасних акумуляторах використовуються певні деталі, задіяні системи, що базуються на хімічних та фізичних властивостях конкретних металів та речовин. Кілька акумуляторів, об’єднаних паралельно чи послідовно, називаються Акумуляторна Кислотна Батарея (АКБ). Сьогодні далеко не всі акумулятори можна додати до подібного типу, але саме кислотні АКБ є найпоширенішими. На основі батарей часто формують так звані Джерела безперебійного живлення (ДБЖ). Місткість батарей представляє собою один з основних параметрів акумуляторів. Це об’єм енергії, якою спроможний живитись підключений електроприлад з певною силою струму в проміжку конкретно виділеного часу та визначається в Ампер-годинах.
Завдання акумуляторів
Основним призначенням акумуляторів є забезпечення електроживленням звичних домашніх чи робочих систем та пристроїв. В звичних вже для всіх нас пристроях, акумулятори є взагалі основним джерелом електропостачання і настільки поширені сьогодні ноутбуки та смартфони – яскраве тому підтвердження.
Акумуляторні батареї та їх особливості на сьогоднішній день
Поширені сьогодні варіанти акумуляторів залежать від технології їх виробництва, а особливості полягають у застосуванні саме даних типів у окремій сфері. Так, свинцеві АКБ частіше за все знаходять застосування в автомобілях.
Найпопулярніші види акумуляторів:
- Нікель-кадмієві акумулятори, основними областями застосування яких є: рації, біомедичне обладнання, камери професійного призначення та будівельний інструмент. NiCd має в складі токсичні метали і не відрізняється особливою екологічністю.
- Акумулятори NiMH (Нікель-Метал-Гидридні) — має більш високу енергоємність, у порівнянні з NiCd, проте вони програють по загальному числу циклів розряджання/заряджання.
- Свинцево-кислотні, в конструкції яких в ролі електроліту виступає розведена сірчана кислота. Їх особливість полягає в їх відносній не герметичності, характеризуються виділенням водню та процесом випаровування сірчаної кислоти.
- Літій-іонні АКБ (Li‑ion) — найбільш часто застосовуваний тип батарей. Літій-іонні АКБ застосовуються в тих випадках, де основну роль відіграє порівняно висока енергоємність і першорядне значення має порівняно невисока маса.
- Літій-іон полімерні акумулятори (Li‑ion polymer) — це той же Li‑ion, але в ультра-тонкому виконанні та дещо полегшеній упаковці. Традиційні області використання – мобільні телефони.
Акумулятори, які будь-які пристрої, потребують базового обслуговування
На сьогоднішній день, акумуляторні батареї бувають обслуговуваними й тими, що не потребують додаткового обслуговування. Перші типи потребують регулярного оновлення оптимального рівня електроліту. Перевірити рівень акумуляторної рідини доволі просто за допомогою спеціальної мірної трубочки або практично будь-якої прозорої трубочки, як от від звичайної ручки для письма. Саме з цієї причини в автомобілях слід завжди тримати ємність дистильованої води, якою можна доповнювати рівень. Необслуговувані ж акумулятори не потребують додавання дистильованої води протягом усього терміну експлуатації.